ЯКЩО

· Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;

· Дитину висміюють, вона стає замкнутою;

· Дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною;

· Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;

· Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;

· Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;

· Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;

· Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;

· Дитина живе у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;

· Дитина росте в розумінні й дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у світі.

Рекомендації щодо виховання дитини

· Повірте в неповторність своєї дитини, у те, що вона – єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.

· Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є підкреслюйте її сильні якості.

· Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любитимете її за будь-яких обставин.

· Не бійтеся «залюбити» свою дитину: саджайте її собі на коліна, дивіться їй в очі, обіймайте та цілуйте, коли вона того бажає.

· Обираючи прийом виховного впливу, удавайтеся здебільшого до ласки і заохочення, а не до покарання та осуду.

· Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність та бездоглядність.

· Намагайтеся впливати на дитину проханням – це найефективніший спосіб давати їй інструкції.

« Як викликати у дітей інтерес до читання»

- читайте своїм дітям вголос якомога частіше: 20 хвилин читання щовечора або казка перед сном – це мінімальна необхідність;

- читайте самі, показуючи приклад своїм дітям;

- дозволяйте дитині самостійно обирати книги для читання: пригоди, подорожі, казки, фантастика, фентезі – найпопулярніші жанри. Книги про історію, географію, техніку, про комп`ютери також цікаві дітям;

- заохочуйте дитину в її бажанні подержати, погортати, погратися з книгою;- потурбуйтесь про те, щоб у дитини вдома було багато яскравих книжок;

- регулярно відвідуйте з дитиною бібліотеки та книжкові магазини;

- даруйте дитині книги;- заохочуйте дитину читати для інших членів родини;

- зробіть читання приємним дозвіллям;

- завжди хваліть дитину коли вона читає;

- не переставайте читати дитині вголос, як тільки вона навчилася читати сама;

- не примушуйте читати насильно;- не нав’язуйте книги за своїм смаком. Рекомендуйте їх;

- не примушуйте дитину «боротися» з книгою, якщо вона заважка. Замініть її на більш легку;

- не очікуйте занадто швидких результатів, не критикуйте дитину;

- не порівнюйте рівень читання дитини з братами, сестрами, іншими  дітьми.

«Як обговорити з дитиною прочитане»

- з`ясуйте перед читанням або під час читання значення незрозумілих слів;

- запитайте чи сподобалось дитині прочитане. Чим? Що нового вони дізналися?;

- попросіть дитину розповісти про головного героя, головні події;

- запитайте які слова і вирази запам’яталися;- чого навчила книга?;

- запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який сподобався, вивчити уривок,якщо це вірш.