Історія школи

1 версня 1964 года у середній  школі-новобудові № 24 продзвенів перший шкільний дзвоник.

1 вересня 1964 до навчання приступили  1414 учнів 1-8 х класів. Нову школу очолив молодий, энергійний  учитель історії Питіков Іван Никифорович.

42 роки  життя Івана Никифоровича були неподільно пов'язані з його творінням  – школою. Весь час за ним можно було звіряти годинника – 7 година ранку – Іван Никифорович у школі. И до саомої ночі він невтомно працював на користь дітей. Під його керівництвом 24-а стала одним з найкращіх  освітніх закладів в місті. Освітнім закладом імені Питикова. Багато  було зроблено у школі по вдосконаленню методики викладання і виховання учнів.

Творчій коллектив вчителів разом з невгамонною Зоею Герасимівною Чернушкіною розв'язував  найактуальніші питання педагогіки. 41 рік Питіков Иван Никифорович був натхненним та незмінним  директором школы. Іван Никифорович мав 17 державних нагород,  звання "Заслуженний учитель України", знак „Відмінник народної освіти УРСР”, им'я Питікова І.Н. занесено в Книгу рекордов міста Харкова. У 2005 році Питікову Івану Никифоровичу присвоено звання "Почесний громадянин міста Харькова".

Багато пташенят вилетіло з шкільного гнізда. А школа, наділивши їх знаннями, віддав їм турботу, увагу, сердце спостерігала за ними, раділа їх успїхам, переживала невдачи і завжди пишалась їми.
Ким тільки вони не  стали?
Вченими і лікарями, військовими й вчителями, інженерами й конструкторами, спортсменами й моряками, артистами й художниками, економістами й музикантами, юристами й фінансистами і навіть народними депутатами.
А головне – чесними і порядними людьми.
Ми хочемо сподіватись, що сьогодні пам'ятають рідну школу ті, хто прославив її своїми успіхами, хто невтомно працює на користь рідного Харкова, рідної Україны.

24 грудня 2014 року  на засіданні 36-ї сесії  Харківської міської ради ухвалено рішення про присвоєння нашій школі імені Івана Питікова. 2014 рік увійде в історію школи з ім'ям  почесного громадянина Харкова і легендарного директора Івана Никифоровича Питікова.