Корисні поради та рекомендації

Війна - це складний період, який важко пережити особливо психологічно.

Та це час, коли потрібно намагатись зберігати спокій, знаходити у собі сили, щоб допомагати ближнім та собі, зберегти життя та здобути перемогу.

Як впоратися з панікою під час війни

Встановлення контакту з реальністю.

• Знайдіть у кімнаті 5 речей одного кольору (наприклад, синього), потім 4 речі, до яких можна доторкнутись (відчуйте їх на дотик), 3 об’єкти, які можна почути (наприклад, робота комп’ютера, годинника), 2 – які можна відчути на запах (наприклад, дезодорант, парфуми, ефірна олія), 1 – відчуйте на смак (яблуко, спрей для горла);
  • Переключіться від емоцій на розум – рахуйте від ста до одного, робіть складні приклади.
  • Сядьте на підлогу, відчуйте основу під ногами;

Дихальні вправи.

• Повільно видихніть і підніміть до гори руки;
  • Вдихайте через ніс, видихайте через рот;
  • Якщо поруч є людина, візьміть її за плечі та дихаючи животом дивіться один одному в очі.

Вправи для тіла.

• Ходіть на пальчиках, потім сконцентруйтесь на стопах;
  • Розминайте м’язи (руки, стегна);
  • Робіть ті вправи, які були звичні для вас до війни (вакуум, присідання, ранкова та вечірня зарядка тощо).

Корисні підказки, як планувати свій час під час дистанційної роботи:

Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання потрібно використати не тільки для захисту здоров”я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо Вам поради, що допоможуть плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигати відпочивати!

1. Свій ранок починайте в звичний для Вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.

2. Покладіть перед собою чистий папір, це буде Ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка, душ, сніданок, переглянути шкільні завдання на сайті та інше) та другорядне (погуляти з домашнім улюбленцем, посидіти у соцмережах, спілкування з друзями та інше). Починайте свій день з важливого!

3. На кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання, та для обов”язкового відпочинку.

4. Виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це допоможе Вам зосередитися на важливому у завданні. Якщо щось не зрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.

5. Відмітьте у Вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ, що не виконані. Обов”язково відпочиваючи після завершеного завдання.

ПРАВИЛО 3-х  ХВИЛИН, ЯКЕ ПОВИННІ ВИКОНУВАТИ ВСІ БАТЬКИ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ (криза 7 років, криза підліткового віку)

В процесі свого розвитку діти відчувають ряд змін - емоційних, фізичних та пізнавальних, а також переживають вікові кризи й дуже важливо їх вчасно помітити.

Кризами називають ті періоди життя людини, які є переломними чи поворотними. Коли звичний стан речей не влаштовує, але людина ще не виробила нових стратегій чи навичок, аби реагувати та мислити інакше.

КРИЗА 6 (7) РОКІВ

Криза підліткового віку