Умови успішного виховання дітей у родині

Головним  завданням  родинного  виховання  є  гармонійний  всебічний розвиток  дитини,  підготовка  її  до  життя  в  існуючих  соціальних  умовах, реалізація її творчого потенціалу.

Насамперед  зазначимо,  що  загальної  для  всіх  формули  успішного  виховання  дітей  у  родині  не  існує,  оскільки  воно  залежить  від  рівня моральності  та культури  батьків,  їхніх життєвих планів,  ідеалів,  вчинків, родинних традицій.

Основними  умовами  виховання  учнів,  які  можуть  бути  використані в кожній родини з урахуванням її особливостей є такі:

1.  Здоровий  мікроклімат  у  родині,  його  доброзичлива  тональність і загальна спрямованість.

Добре,  коли  родина  дружна,  всі  живуть  разом  цілеспрямованим і  радісним життям,  де  всі  люблять  один  одного;  де  панує  атмосфера взаємодопомоги, щирості,  тепла,  справжньої  турботи. У  таких  родинах, якщо й виникають окремі розбіжності думок і суперечки, то вони розв’язуються без роздратувань, приниження людської гідності, крику, взаємних  образ. У  такій  родині  панує  повага  до  думки  інших  членів родини, цінується авторитет батька й матері, дідуся й бабусі.

2.  Довіра дітям, надання їм самостійності.

Якщо  дитина  бачить, що  дорослі  вірять  у  її  сили,  чесність,  доброту, порядність, вірять у те, що вона зможе подолати труднощі в навчанні, виправити поведінку, то ця довіра окриляє її, вселяє впевненість у свої сили, породжує бажання стати кращою. Довіра сприяє самовихованню дитини, її самовдосконаленню. Відверті, довірливі стосунки між батьками й дітьми роблять мікроклімат у сім’ї більш благополучним.

3.  Чуйне  ставлення  дітей  до  найстарших  членів  родини  —  дідуся  та бабусі.

Батьки мають бути прикладом  для  своїх  дітей  у  відносинах  зі  своїми батьками  і  їхніми дідусями та бабусями, ставитися до них  із повагою, чуйно, цінувати думку старших у родині.

4.  Єдність вимог до дорослих у їх ставленні до дітей.

Головним  є  таке правило:  за жодних обставин не допускати в родині суперечливих  дій,  неузгоджених  впливів.  Єдність  вимог,  їх  розумна послідовність потребують  від  дорослих певних  зусиль,  уміння поступитися  власними  бажаннями.  Виключіть  із  життя  родини  свавілля, егоїзм,  дрібні  розрахунки.

Пам’ятайте:  виховання  дітей  у  родині  —  не особиста справа батька й матері, а справа державнго значення, тому що наші діти — майбутнє нашої держави. Вони  творитимуть  історію, згодом стануть батьками й матерями, які також виховуватимуть дітей.